بانوی مشهدی تیم ملی کانوپولو

در مشهد امکاناتی برای تمرین نداریم

کانوپولو یکی از رشته‌های حاضر در بازی‌های آسیایی2018 جاکارتاست که قرار است برای اولین‌بار به‌صورت آزمایشی در این مسابقات برگزار شود.

به گزارش ورزش خراسان، کانوپولو یکی از رشته‌های حاضر در بازی‌های آسیایی2018 جاکارتاست که قرار است برای اولین‌بار به‌صورت آزمایشی در این مسابقات برگزار شود. خراسان رضوی در سال‌های گذشته به‌خصوص در حوزه بانوان، ورزشکاران و استعداد‌های خوبی در این حوزه داشته اما مشکل همیشگی آن‌ها حمایت نشدن و نبود فضای تمرین بوده است.

مهلا عاطفه‌دار، مهتاب زهتاب، نفیسه خرمی‌نیک و الهام تحقیقی، چهار ورزشکاری بودند که در سال‌های گذشته حضور مداومی در تیم ملی داشته‌ و توانسته‌اند در میادین بین‌المللی هم افتخار بیافرینند، با این حال خراسان رضوی به‌دلیل آنچه انفعال یا حمایت نشدن از هیئت قایق‌رانی خراسان رضوی نامیده می‌شود، حتی در لیگ برتر هم نماینده‌ای ندارد.

حال در آستانه بازی‌های آسیایی2018 جاکارتا، ترکیب شش‌نفره اعزامی تیم ملی کانوپولوی کشورمان برای حضور در این رقابت‌ها مشخص شده است و مهلا عاطفه‌دار از خراسان رضوی عازم این رقابت‌هاست. او درباره شرایطش پیش از اعزام گفت: کانوپولو قرار است برای اولین‌بار وارد فهرست بازی‌های آسیایی شود و ما که پیش از این در تورنمنت‌های آسیایی همواره روی سکو بوده‌ایم، امید بسیاری به مدال‌آوری در این رقابت‌ها داریم.

وی افزود: اردو‌های تیم ملی از یک سال گذشته درحال برگزاری است و با ترکیبی باتجربه آماده حضور در مسابقات هستیم.

عاطفه‌دار خاطرنشان کرد: نمایندگان استان‌های دیگر که در تیم ملی حاضر هستند، در استان‌هایشان از شرایط و امکانات خوبی برخوردارند اما در مشهد کسی به فکر ما نیست و حتی محلی برای تمرین نداریم.  من در لیگ برتر تنها سه‌بار برای نماینده شهرکرد بازی کردم و  به قدری که آن‌ها من را حمایت کردند، در استان خودم هیئت قایق‌رانی حمایتم نکرد.

عاطفه‌دار ادامه داد: به‌صراحت می‌توانم بگویم ما اینجا تجهیزات و امکاناتی برای تمرین نداریم. زمانی که از مسابقات آسیایی مالزی با مدال برگشتیم، مدیرکل ورزش و جوانان استان به ما قول خرید پارو داد و تاجایی‌که من می‌دانم، هزینه تجهیزات جدید را اداره‌کل به حساب هیئت واریز کرد اما بعد‌ها به بهانه تحریم‌ها گفته شد که نتوانستیم تجهیزاتی خریداری کنیم.

این ملی‌پوش مشهدی کانوپولو تصریح کرد: دو روز پیش هم بالاخره پس از چندین ماه با رئیس هیئت به دیدار مدیرکل رفتیم و بنا شد در مشهد استخر و برخی تجهیزات دراختیار من و سایر ورزشکاران قرار گیرد. حالا باید ببینیم که این وعده مانند وعده‌های قبلی عملی می‌شود یا خیر.

او در پایان گفت: در مشهد، استعداد‌های خوبی در این رشته داریم و همواره در مسابقات کشوری روی سکو بوده‌ایم اما متاسفانه حمایت نمی‌شویم و این طبیعی است که بالاخره ورزشکاران دلسرد شوند و به‌تدریج از فضاهای ورزشی فاصله بگیرند. امیدوارم پس از چندسال برای ما فکری بکنند. به‌هرحال ما ورزشکار و مدال‌آور همین استان هستیم. حداقل می‌توانند شرایطی برای ما فراهم کنند که در شهر و استان خودمان بتوانیم تمرین کنیم.