ورزشی که با ارزش‌های فرهنگی و سیره رضوی همراه شود، ارزشمند است

معاون وزیر ورزش و جوانان:

ورزشی که با ارزش‌های فرهنگی و سیره رضوی همراه شود، ارزشمند است

معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزیر ورزش و جوانان گفت: ورزشی که با ارزش‌های فرهنگی، معارف اسلامی و سیره رضوی و علوی همراه شود، بیش از پیش ارزشمند است.
 
 
 
 

به گزارش ورزش خراسان، سید عبدالحمید احمدی ظهر امروز در مراسم اختتامیه نهمین جشنواره فرهنگی ورزشی رضوی جاده ولایت که در حرم مطهر رضوی برگزار شد، ضمن عرض تبریک فرا رسیدن میلاد امام رضا (ع)؛ گفت: خدارا شاکریم که مجددا توفیق برگزاری این برنامه در مشهد مقدس را به ما داد، باید بگویم، مهم‌ترین و پررنگ‌ترین بخش  برنامه برعهده دوندگانی بود که با لباس مزین به‌نام امام رضا(ع)، این مسیر سخت را طی کردند.

معاون فرهنگی و  توسعه ورزش همگانی وزیر ورزش و جوانان با ابراز تاسف نسبت به درگذشت علی اصغر ریگی یکی از دوندگان این جشنواره؛ متذکر شد: ورزشی که با ارزش‌های فرهنگی، معارف اسلامی و سیره رضوی و علوی همراه شود، بیش از پیش ارزشمند است، ما باید بتوانیم هرچه بیشتر ورزش را تبلیغ کرده و مردم را به‌سمت آن سوق دهیم.

وی اضافه کرد: برای رسیدن به‌سلامت روحی، فردی، اجتماعی و رسیدن به‌کمال، تعالی و پیشرفت جامعه، نیازمند مردمی سالم هستیم و این موضوع با مشارکت در ورزش حاصل می‌شود.

احمدی با تاکید بر اینکه هر شخص به‌سهم خود موظف است تا گامی در راستای توسعه ورزش بردارد؛ یادآور شد: ورزش سبب تلاش جمعی و ایجاد غرور ملی می‌شود و مردم را در مسیری هموار قرار می‌هد، باید علاوه بر ورزش پهلوانی، ارزش‌های اخلاقی را نیز متذکر شویم و تنها ورزش را در پیروزی، شکست و مدال ختم نکنیم، چراکه اینها تنها ظاهر رویداد است، روح ورزش تن سالم و قدرتمند بوده که در راه خدا و کمک به‌جامعه به‌کار گرفته شود.

عبور دوندگان از جاده ولایت سبب احیای سیره رضوی شده است

در ادامه این مراسم، استاندار خراسان رضوی نیز گفت: بزرگ‌ترین نعمت که خداوند به‌ایران عطا کرد، وجود پربرکت امام رضا(ع) است، ما خراسانی‌ها نیز قدردان این مجاورت هستیم.

علیرضا رشیدیان تصریح کرد: در دنیای پرتلاطم امروز، با وجود مستکبران و صهیونیست‌ها که به‌هیچ یک از ارزش‌های انسانی پای‌بند نیستند و حقوق ملت‌ها را خودخواهانه پای مال کرده، با افراطی‌گری و خشونت، آرامش جوانان و کودکان را می‌گیرند، ما در آغوش مهربان امامی رئوف قرار داریم که پناهگاه مناسبی برای انسان‌های سرگشته به‌حساب می‌آید.

وی بیان کرد: در آیات و روایات به‌فراگیری معارف اسلامی و آموزش آن به‌دیگران سفارش بسیار شده است، همه افراد در هر جایگاه اجتماعی که قرار  دارند، موظف هستند، ارزش‌های اسلامی را تبلیغ و ترویج دهند.

رشیدیان با اشاره به‌مسیر طولانی و دشواری که دوندگان جاده ولایت طی کردند؛ گفت: آنها با پا گذاشتن در جاده ولایت و دویدن در این مسیر سیره رضوی را احیا کردند و ظرفیت بزرگ کشورمان، امام رضا(ع) را یادآوری کردند، شاید مردم دچار مشکلات اقتصادی باشند، اما با رجوع به‌این مرجع گرانقدر می‌توان قدری آرامش دریافت.